default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 22.05.2018, Saat: 06:13OGM Haber=> 298 Sayılı Tebliğ Yürürlüğe Girdi

Yazar Konuyu Başlatan: Admin - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 3421 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: % 0
Yeni Yorum Gönder  Yeni Konu Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

17.03.2014, 14:37
Yorum: #1
user avatar
OGM 298 Sayılı Tebliğ Yürürlüğe Girdi
[Resim: 1.png]
Son yıllarda artan ormansızlaşma, çevre sorunları ve küresel ısınmadan kaynaklanan iklim değişikliklerinin yanı sıra, ormanların karbon tutmadaki rolleri ile ekolojik ve sosyokültürel fonksiyonların öneminin artması sonucunda ormancılığımızda yeni anlayış ve değerlendirmeler ön plana çıkmıştır.

Bu nedenle 2006 tarihinde yürürlüğe giren “Ormanlarımızda Uygulanacak Silvikültürel Esas ve İlkeler”i belirleyen 291 sayılı Tebliğ’in bu değişim ve gelişmelere uygun olarak güncellenme ve yeniden düzenlenme ihtiyacı hâsıl olmuştur.

Bu gaye ile orman fakültelerimiz, ormancılık araştırma enstitü müdürlüklerimiz, ilgili daire başkanlıkları ve meslek kamuoyunun görüş ve önerileri dikkate alınarak muhtelif tarihlerde değerlendirme toplantıları yapılmıştır. Bu toplantılar neticesinde bilimsel ve teknik ormancılık esaslarına göre ülkemiz ormanları ve ormancılığımız için çok yönlü faydalanmanın sağlanması ve Genel Müdürlüğümüz birimleri tarafından yürürlüğe konan tebliğ ve tamimlerle birlikteliğin sağlanması gayesi ile 291 sayılı tebliğin yürürlükten kaldırılarak 298 sayılı “Silvikültürel Uygulamaların Teknik Esasları” adlı tebliğ ormancılığımızın hizmetine sunulmuştur.

Ekler
ok 298 Sayili Teblig.pdf


Kaynak

Yaşanabilir bir çevre için çalışan Orman Mühendisi...
Alıntı ile Cevapla
 Teşekkür Edenler: Umuts

Yeni Yorum Gönder  Yeni Konu Gönder 

Konu Bağlantı Araçları
298 Sayılı Tebliğ Yürürlüğe Girdi Konusunun Linki Direkt Link
298 Sayılı Tebliğ Yürürlüğe Girdi Konusunun HTML Kodu HTML Link
298 Sayılı Tebliğ Yürürlüğe Girdi Konusu BBCode Linki BBCode Link
298 Sayılı Tebliğ Yürürlüğe Girdi Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

298 Sayılı Tebliğ Yürürlüğe Girdi indir, 298 Sayılı Tebliğ Yürürlüğe Girdi Videosu, 298 Sayılı Tebliğ Yürürlüğe Girdi online izle, 298 Sayılı Tebliğ Yürürlüğe Girdi Bedava indir, 298 Sayılı Tebliğ Yürürlüğe Girdi Yükle, 298 Sayılı Tebliğ Yürürlüğe Girdi Hakkında, 298 Sayılı Tebliğ Yürürlüğe Girdi nedir, 298 Sayılı Tebliğ Yürürlüğe Girdi Free indir, 298 Sayılı Tebliğ Yürürlüğe Girdi oyunu, 298 Sayılı Tebliğ Yürürlüğe Girdi download


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hızlı Menü:


İletişim | Genç Orman Mühendisleri | Yukarı Git | Arşiv | RSS | Sitemap