default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 30.09.2014, Saat: 17:50

netcad 5 ve 5.1 ve 5.2 hakkında genel degerlendırme

Yazar Konuyu Başlatan: jasper3516 - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 5674 - Yorum Toplam Yorumlar: 4
Konu Kalitesi: % 4
Yeni Yorum Gönder  Yeni Konu Gönder 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

21.11.2011, 00:22
Yorum: #1
arkasdlar herkes 5.1 surumun ellerındekı en ıyı eklentılı program kurulumu oldugunu soyler yalan ıfadelerde kullanırlar neden dersenız kı daha 5.1 tabanında kı aksaklıklar tam olarak duzeltılememıstır ıyılestırmeler elbettekı vardır ancak netcad portala gıren arkadaslar gorurlerse ve ıncelerlerse sureklı kullanıcılardan uyarı ve hata duzeltmek ısteklerı ve yama ıstemektedırler en basıt yontem 5.0 ın tam surum olarak calıstırabılecek orjınal crackla calıstırmaktadır . malumunuz orjınal olmayan dosyalar 5.1 crack kılıtı yuzunden acılmamakta yada ıslem yapılamamaktadır. bunu engellemenın yolu reg ve xp hasp emulator kullanmamaktır. bunun yerıne ornınal reg kaydı ve usb dongle emulator kullanılarak yapılan ıslemler orjınal olarak kaydedılmektedır. programımız ne yazıkkı dongle ıle calıstıgı ıcın netcadın orjınal egıtım veren ogretıcılerın de bu sekılde donglesız egıtımlerde program egıtımı verdıklerı soylenılmektedır. proje dosyalarının orjınallıklerıne ne yazıkkı ıslem yapılamamakta dosya ncz ıcınde bır kod ıle saklanıldı ve denetlendıgı ıcın kacak olarak yakalanan arkadslar yapacagı tek sey 5 surumde orjınal bır netcad kurulumda tekrar ısım degıstırerek kı bu onemlı aynı ısım oldugunda gene hata vermektedır. 5.2 deneme sansım olmadı cook ancak yenılk olarak sadece 5.1 ın duzeltımıs ve 3 eklentı farklı kurularak yenılı getırmıslerdır ancak en buyuk sorunlardan bırısı pramıt duzenlemelerde sınıflandırma ıstemlerınde halen hata vermektedır. ıllakı 5.2 kullanacagım dıyen arkadaslar ınterntte bakarlarsa 5.1 kurulumunun yapıldııg bır bılgısayarda bır fix exesı ıle yapılan ıslemden sonra kurulumu acabılmekte ve kullanbılemektedırler. 5.2 lısans reg ını ve dongle sıldıgı ıcın denetlendıgı dll de ıslem yapıldıgında tekrar sıldıgı ıcın calıstırılma ancak bu sekılde yapılabılmektedır.

jasper3516, üyesi Genç Orman Mühendisleri forumlarına 12.11.2011 tarihinde katılmıştır.
22.11.2011, 22:51
Yorum: #2
merhabalar, Kullandığınız crackleme işleminde problem olduğu doğru. ama bahsettiğiniz crackleme de sorun var. internette formlarda gördüğüm kadarıyla 3 ayrı crackleme yöntemini bizzat denedim. ve bir tanesi doğru olarak işlemleri yapmaktadır. (netcad projeleri ve raster dönüşüm işlemleri, projeksiyon dönüşüm işlemleri, raster formatlarıyla ilgili bütün dönüşümler, takeometrik dönüşümler) bu dönüşümleri bizzat denedim. sizin bahsettiğiniz crackleme işlemleri bunların 5de birini yapmakta.
Sonuç olarak kendimde orjinal netcad 52 destekleyen kilit olmasına rağmen, kendi kullandığı laptobu tam 5 kere fomat atıp hepsinde temiz netcad kurulumu yaparak crackleme işlemlerini denedim. sadece bir tanesi %90 verimle çalıştı.
ayrıca netcad 51 ve netcad52 deki lisansı otamatik olarak netcadin sitesine bağlanarak sorugulayan sistemide devre dışı bıraktım.
gayet güzel çalışmakta. ayrıca onlinemap modülüde çalışmaktadır. google earthü otomatik olarak raster görüntü gibi projemin altına aldı.
Not: bukadar şeyi nerden biliyor derseniz 10 yıllık netcad kullanıcısıyım, harita müh.siyim vede bilgisayar programcısıyım saygılarımla...

ms_harita, üyesi Genç Orman Mühendisleri forumlarına 04.09.2011 tarihinde katılmıştır.
27.11.2011, 05:25
Yorum: #3
kardes bende hepsı var sorunsuzca tek tıklamaya 32 bıtte kurulan 5 ve 5.1 var sorun o degıl ben 64 bıt sıstemdede orjınal gıbı calıstıran parcalarda oynama yaparak orjınal gıbı kullanabılyıorum benım amacım crack la kullanmanın karsısına gecmek programı butun cevlet daırelerı unıversıteler crackla kullanıyor buna karsıyım ogrencı ııcn normal ama unıversıte ıcın normal degıl....

not: o kullanılan crackların ıkısı benım elımden gectı reg kaydı harıc nereden bılyıorsun dersen bılgıne saygım sonsuz ben programcı degılım kodlama bıle bılmem orman muhendısı ogrencısıyım nereden bılıyorsun dersen 7 senedır sadece bunlarla ugrasıyorum kımse ıle de paylasmıyorum kımse yazılımların ememgın karsılıgını vermıyor yada kıymet bılmıyor sımdı kucuk bır yazılım destegı ıle 64 bıtede sorunsuzca kurabılıyorum benım ısım sadece program takıp etmek cunkı hobım belkı dılım agır oldu ama kusura bakma netcad cook sacma bır yazılım bence praticad cook daha ıyı ama onunda cracgı yook kardesım yaaa

jasper3516, üyesi Genç Orman Mühendisleri forumlarına 12.11.2011 tarihinde katılmıştır.
14.01.2012, 21:53
Yorum: #4
(27.11.2011 05:25)jasper3516 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  kardes bende hepsı var sorunsuzca tek tıklamaya 32 bıtte kurulan 5 ve 5.1 var sorun o degıl ben 64 bıt sıstemdede orjınal gıbı calıstıran parcalarda oynama yaparak orjınal gıbı kullanabılyıorum benım amacım crack la kullanmanın karsısına gecmek programı butun cevlet daırelerı unıversıteler crackla kullanıyor buna karsıyım ogrencı ııcn normal ama unıversıte ıcın normal degıl....

not: o kullanılan crackların ıkısı benım elımden gectı reg kaydı harıc nereden bılyıorsun dersen bılgıne saygım sonsuz ben programcı degılım kodlama bıle bılmem orman muhendısı ogrencısıyım nereden bılıyorsun dersen 7 senedır sadece bunlarla ugrasıyorum kımse ıle de paylasmıyorum kımse yazılımların ememgın karsılıgını vermıyor yada kıymet bılmıyor sımdı kucuk bır yazılım destegı ıle 64 bıtede sorunsuzca kurabılıyorum benım ısım sadece program takıp etmek cunkı hobım belkı dılım agır oldu ama kusura bakma netcad cook sacma bır yazılım bence praticad cook daha ıyı ama onunda cracgı yook kardesım yaaa

Netcad çok saçma demek bence çok saçma. daha netcadin ne işe yaradığını bile bilmiyorsun. bu program harita müh.lerine yani aktif olarak kadastro işleriyle ilgilenen kişilere hitap ediyor. fark ettiyseniz bu tür yazılımlar meslek grupları içindir. ve netcad de adını duydunuzmu bilmiyorum "büyük ölçekli haritalar yapım yönetmeli"ğine göre hazırlanmıştır. Burda siz hangi meslek grubundaysanız ona göre faydalanırsınız. Orman müh.leri zaten netcadin işleyişini anlamadıkları için program saçma gelebilir, burda önemli olan programın hangi mantıkla nasıl faydalanabileceğinizdir. Benimde saçma bulduğum bir sürü program var ama bu tür programları değerlendirirken mühendislik dalının işleyiş ve yönetmeliklerini bilmek lazım.

ms_harita, üyesi Genç Orman Mühendisleri forumlarına 04.09.2011 tarihinde katılmıştır.
 Teşekkür Edenler: Admin
16.02.2013, 10:19
Yorum: #5
Cvp: netcad 5 ve 5.1 ve 5.2 hakkında genel degerlendırme
benım sorunum kullanmak degıl kullanmıyorumda suan askerdeyım dahada ıs sahasına atılmadım kullanmak ısteyenlere deste k olmak ıcın buradayım muhendıslık dalı falan gerek yook sız harıta muhendısı olabılırsınız buda meslegıme camur atmanız manasına gelmez madem o kadar ıyısınız bu kadar ıyı bılıyorsunuz netcad ıle ılgılı sıte yonetıcısı ıle gorusun sızede netcad ıle ılgılı bır sayfa acsın muhendıslık bılgınızı konusturun bızım asıl kullandıgımız program arcgıs bılmem hıc duydunuzmu erdas ımagıne ıle bırlıkte kullanıyorum ve netcad den daha buyuk olceklerde calısılıyor o kadar ıyı bır program olsa netcad orman bakanlıgı gıdıp orjınal lısans netcade alırdı ama arcgıse alındı artı sana bılgı

Yeni Yorum Gönder  Yeni Konu Gönder 

Konu Bağlantı Araçları
netcad 5 ve 5.1 ve 5.2 hakkında genel degerlendırme Konusunun Linki Direkt Link
netcad 5 ve 5.1 ve 5.2 hakkında genel degerlendırme Konusunun HTML Kodu HTML Link
netcad 5 ve 5.1 ve 5.2 hakkında genel degerlendırme Konusu BBCode Linki BBCode Link
netcad 5 ve 5.1 ve 5.2 hakkında genel degerlendırme Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

netcad 5 ve 5.1 ve 5.2 hakkında genel degerlendırme indir, netcad 5 ve 5.1 ve 5.2 hakkında genel degerlendırme Videosu, netcad 5 ve 5.1 ve 5.2 hakkında genel degerlendırme online izle, netcad 5 ve 5.1 ve 5.2 hakkında genel degerlendırme Bedava indir, netcad 5 ve 5.1 ve 5.2 hakkında genel degerlendırme Yükle, netcad 5 ve 5.1 ve 5.2 hakkında genel degerlendırme Hakkında, netcad 5 ve 5.1 ve 5.2 hakkında genel degerlendırme nedir, netcad 5 ve 5.1 ve 5.2 hakkında genel degerlendırme Free indir, netcad 5 ve 5.1 ve 5.2 hakkında genel degerlendırme oyunu, netcad 5 ve 5.1 ve 5.2 hakkında genel degerlendırme download

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hızlı Menü:

İletişim | Genç Orman Mühendisleri | Yukarı Git | Arşiv | RSS | Sitemap